T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
TEKİRDAĞ / SÜLEYMANPAŞA - Ebru Nayim Fen Lisesi

Vali Ali Yerlikaya Ebru Nayim Fen Lisesi’nde

  Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından organize edilen ve Ebru Nayim Fen Lisesinde gerçekleştirilen "Öğrenci Sohbet Saatleri Projesi"nin konuğu, Vali Ali Yerlikaya oldu.

    Öğrenci sohbetleri kapsamında, Fen Lisesine gelen Vali Ali Yerlikaya, okul öğretmen ve öğrencileri tarafından geleneksel motiflere uygun olarak hazırlanan ortamda, öğrencilerle sohbet etti.
Sohbete, Milli Eğitim Müdürü Halis İşler, Milli Eğitim Şube Müdürü Suat Aydın, Tekirdağ Ebru Nayim Fen Lisesi Müdürü F. Asım Arvas ile okul idarecileri ile öğretmenleri katıldı.

    Sohbete, hayatından kesitler aktararak başlayan Vali Ali Yerlikaya; öğrencilerin, başta meslek hayatı olmak üzere çeşitli konulardaki sorularına, içtenlikle cevap verdi.

    Vali Ali Yerlikaya, okullarda uygulanan öğrenci sohbetleri projesinin, faydalı bir uygulama olduğunu belirterek, yapılan çalışmanın “Öğrencilerimizle tanışmak, sohbet etmek ve yoğun bir sınav atmosferinde olan sevgili öğrencilerimizin bir nebze olsun ferahlamalarını sağlamada güzel bir çalışma olduğunu" söyledi.

    Vali Ali Yerlikaya, başarısını neye borçlu olduğu şeklindeki soruya; “Öğrencilik yaşamında hep bir amaç doğrultusunda çalıştığını söyleyerek, Orta Okul ve Lisedeki hedefinin, Kaymakamlık mesleği olduğunu” söyledi. Vali Yerlikaya kendisinin bu alana yönlenmesinde, emeği geçen öğretmenlerine de teşekkür etti.

    Hayatta, hedeflere ulaşmada en avantajlı yaşların şu anki yaşlar olduğunu söyleyerek, “Sizler bu yaşlarda birçok konuda kendinizi kısıtlayarak ders çalışıyorsunuz, ileride bunun farkındalığını yaşayacaksınız, zaten Fen Lisesinde okumakla da bunu şimdiden yaşıyorsunuz” dedi.
Vali Ali Yerlikaya, öğrencilerin meslek yaşamı ile ilgili sorularına da içtenlikle cevap vererek, “Bugüne kadar kendisine meslek hayatında verilen her görevi; millet için, mesai mevhumu gözetmeksizin ve layıkıyla yapmaya çalıştığını” ifade etti.
Sohbet esnasında, Okul Korosu tarafından şarkı ve türküler de söylendi.

 

0 0  Vali Ali Yerlikaya Ebru Nayim Fen Lisesi8217nde 0 0 0 0 0 0 0

 

Yayın: 27.02.2013 - Güncelleme: 27.02.2013 13:11 - Görüntülenme: 371